67 Prdorime t provuara pr vajin e kokosit nga Produkte Natyrale

1.Përdoret në gatim në vend të vajrave të zakonshëm.
2.Në kafen/çajin tuaj në vend të kremrave dhe shllakut
3. Për pastrimin e fytyrës tuaj në vend të sapunit.
4.Për të pastruar me furçë dhëmbët tuaj
5, Për pastrimin e gojës
6. Si hidratues për trupin
7. Si mbrojtës nga rrezet e diellit
8. Si kondicioner ( balsam ) për flokët
9. Si suplement për rënien nga pesha dhe për rritjen e kolesterolit të mirë
10. Si vaj për masazh
11. Për reduktimin e shenjave (plagëve)
12. Për trajtimin e morrave
13. Për të zbutur themrat e plasaritura.
14. Si serum për flokët.
15. Në vend të gjalpit
16. Për trajtimin e infeksioneve fungale
17. Për dekorimin e ëmbëlsirave
18. Sivaj për skuqje
19. Përmison sëmundjen e Parkinsonit
20. Përdoret për të bërë drurin e prerë të lëmuar
21. Si zëvendësues i gjalpit në pjekje
22. Një mënyrë e lehtë për të bërë gjalp kokosi
23. Si pastrues për make up-in e syve
24. Tek bebet si një ilaç natyral për puçrat e shkaktuara nga pelenat
25. Për të shtuar proteinat në trup
26. Largon kruajtjet dhe acarimet nga pickimi i insekteve.
27. Ndihmon në uljen e tensionit të lartë
28. Për të zvogëluar efektet dëmtuese të "dementias"(sëmundje mendore)
29. Për shërimin e plagëve (përshpejton proçesin e shërimit)
29. Përdoret për reduktimin e enjtjeve rreth syve
30. Përdoret për reduktimin e rrudhave rreth syve
31. Përdoret si zbutës për buzët
32. Për të rritur absorbimin (përthithjen) e lëndëve ushqyese
33. Për të përmirësuar osteoporozën
34. Për të lehtësuar djegjen nga rrezet e djellit
35. Për të përmisuar memorjen
36. Për të bërë pjesë locioni të ngurta për mirëmbajtje dhe ushqim lëkure
37. Për të bërë sapun
38. Për të bëre detergjent për rrobat
39.Për shërim nga majasëlli (hemorroidet)
40. Si xhel për flokët
41. Për largimin e strieve
42. Si krem për rroje.
43. Në një Mask ushqyese për flokët
44. Në një krem after-shave
45. Në locion ushqyes për lëkurën
46. Si një scrub kripe
47. Në shurup për kollë
48. Në një kurë përdhimbjet e fytit
49. Në një deodorant natyral të bëre në kushte shtëpie
50. Ndihmon në rritjen e flokëve
51. Të bësh vaj për mirëmbajtjen e thonjëve
52. Ndalon gjakderdhjen nga hundët
53. Parandalon gjakderdhjen e hundëve
54. Shërben si energji dhe furnizues për stërvitjen tuaj
55. Pë rshtimin dhe ndërtimin e muskujve
56. Si rritës i testosteronit
57. Si ndihmë e parë në ras tçarjesh, prerjesh etj
58. Për shërimin nga myku (infeksionmajaje)
59. përshëriminngamyku (infeksionmajaje)
60. Të zvogëlosh rritjen e menjëhershme të insulinës
61. Për të stimuluar tiroidet.
62. Për djegijen e yndyrnave për-rreth stomakut
63. Për largimin e çimçakizit nga flokët.
64. Për të pastruar dhe restauruar copat e lëkurës
65. Për për gatitjen e enëve qeramike
66. Për të bërë majonez të mirë dhe të shëndetëshme
67. Për përgatitjen e një kremi përfytyrën

Produkte Të Ngjashme