Kapsulat me Vajin e Farave të Lirit

SKU: PROD-18052
I sugjeruar
Vlerësuar 0nga 5 bazuar në 0vlerësimin e klientit
(0 vlerësime nga klientët)
...
Disponueshmëria:

800 Në Stok

1,200 L

Përshkrim

Kapsulat Phenomenal me Vajin e Farave të Lirit 500mg
 
Vaji është ekstraktuar me metoden e ftohtë, duke mos ndryshuar strukturën kimike të vajit.
 
Format 500 mg 
 
Suporton shëndetin e trupit, trurit dhe zemrës.
Burimi i shkëlqyer i Omega 3.6.9
Laksativ Natyral.
Ndihmon në rënien në peshë.
 
Ky vaj natyral shumë rekomandohet për mirëqenie dhe ushqim të trupit dhe se konsiderohet të jetë burimi më i pasur në natyrë me acide yndyrore omega-3 që kërkohen për shëndetin e mirë të gati secilit sistem trupor.
 
Vaji i lini ndihmon që trupi të kthej bilancin natyral të prostagladineve të mirë dhe të keq në trup.
Ndihmon në parandalimin e arteriosklerozës (akumulimit të depozitave yndyrore brenda enëve të gjakut, veçanërisht tek arteriet e mëdha dhe ato të madhësisë mesatare, që shumë njerëz vuajnë prej saj gjatë procesit të plakjes).
Ulë shtypjen e lartë të gjakut tek ata që vuajnë nga hipertensioni.
Është vërtetuar në mënyrë shkencore që trajton (shëron) disa raste të depresionit.
Mund të përmirësoj funksionin mendor të shumë të moshuarve.
Mund të ndihmoj në trajtimin e Sklerozës së shumëfishtë.
Lehtëson disa raste të Sindromit Primenstrual tek femrat.
Shton prodhimin e energjisë e gjithashtu shton qëndrueshmërinë (staminën).
Përshpejton shërimin e ndrydhjeve dhe të mavijosjes.
Rrit normën metabolike duke e bërë më të lehtë për të djegur yndyrën e tepërt (dhjamin).
Përmirëson absorbimin e Kalciumit.
Forcon thonjtë e duarve dhe të këmbëve.
Mund të përmirësoj pamjen dhe perceptimin e ngjyrave.
Shpesh përmirëson funksionimin e mëlçisë.
Lehtëson disa raste të astmës.
Ndihmon në trajtimin e ekzemës, psoriasit dhe zbokthit.
Lehtëson simptomat e Artriti Reumatoid. Mundet që gjithashtu të lehtësojë simptomat e Diabetes Mellitus.

Vlerësim (0)

0
0
0
0
0
0

Shtoni një vlerësim

1 2 3 4 5