Kapsulat me Spiruline

SKU: PROD-20533
Vlerësuar 0nga 5 bazuar në 0vlerësimin e klientit
(0 vlerësime nga klientët)
...
Disponueshmëria:

10 Në Stok

2,200 L

Përshkrim

Vlerat e Spirulinës:

 

1. E pasur me Nutrientë: Spirulina është shumë e pasur me proteina, vitaminë B12, hekur, kalcium, dhe acid folik. Kjo e bën një burim të mirë të ushqimit, veçanërisht për njerëzit vegjetarianë dhe vegane.

 

2. Përmirëson nivelet e Energjisë: Për shkak të përmbajtjes së lartë të proteina dhe nutrientëve të tjerë, spirulina mund të ndihmojë në përmirësimin e niveleve të energjisë dhe ndihmon në luftimin e lodhjes.

 

3. Mundësi Detoxifikuese: Spirulina mund të ndihmojë në detoksifikimin e trupit nga të metalet e rënda dhe ndotësit e tjerë të mjedisit.

 

4. Përmirëson Sistemin Imunitar: Disa studime kanë treguar se spirulina mund të forcojë sistemin imunitar dhe të ndihmojë në mbrojtjen kundër infeksioneve.

 

5. Mbështet Shëndetin e Zemrës: Spirulina ka antioksidantë të quajtur karotenoidë, të cilët mund të kontribuojnë në mbrojtjen e zemrës dhe shëndetin kardiovaskular.

 

 10 dobite e spirulines

1 – Spirulina është anti-kancer, ndikon te shumë sëmundje, duke qënë një antioksidant i fuqishëm. Ndikon te anemia, forcon sistemin imunitar. I kthen gjallërinë organizmit.

2 – Burimi i njohur me vitamina B12. Vitamina B12 është esenciale për metabolizmin e cdo qelizë të trupit, prodhimin e qelizave të kuqe të gjakut dhe zhvillimin e indeve nervore të shëndetshme.

3 – Përdoret kundër lodhjes muskulore tek sportistët, ndihmon në ndërtimin e muskujve, furnizon trupin me oksigjen.

4 – Është burimi më i njohur me beta-karroten. Beta karroten është një antioksidant i fuqishëm që organet tona e konvertojnë në vitaminë A. Vitamina A është e rëndësishme për dhëmbë të shëndetshëm, indet skeletore dhe të buta, mukozës, lëkurës dhe syve.

5 – Spirulina është e pasur me acide yndyrore esenciale (omega 3,6 dhe 9). Sidomos omega 3, i cili luan rol kryesor në parandalimin e sëmundjeve të zemrës, uljen e kolesterolit të keq, uljen e depresionit, artritit, osteoporozës dhe diabetit. Peshku shpesh është njohur për përmbajtjen e tij me omega, të cilat i marrin nga algat e tilla si Spirulina.

6 – Redukton stresin, ankthin, nervozën, depresionin. Lufon problemet e lidhura me plakjen. Përmirëson përqëndrimin dhe forcon kujtesën.

7 – Është burimi më i mirë i proteinave vegane. Spirulina përmban rreth 60% proteina. duke e krahasuar me mishin e vicit apo të pulës, të cilat kanë përafersisht 20% proteina secili. Ajo ka dhe rreth 10 amino-acide jo esenciale që luajnë një rol të rëndësishëm për të patur një shëndet të mirë.

8 – Redukton prurjet e mëdha menstruale dhe lehtëson dhimbjet e tyre. Ndihmon gratë në menopauzë për lehtësimin e simptomave.

9 – Spirulina përthithet lehtë nga organizmi ynë, duke e bërë që gjithë elementët e saj ushqyes të absorbohen lehtësisht nga trupi jonë.

10 – Përdoret gjatë periudhave të dietave dobësuese, sepse largon urinë.

 

 

Vlerësim (0)

0
0
0
0
0
0

Shtoni një vlerësim

1 2 3 4 5