Shea Butter 142 gr

SKU: PROD-16564
Vlerësuar 0nga 5 bazuar në 0vlerësimin e klientit
(0 vlerësime nga klientët)
...
Disponueshmëria:

0 Në Stok

1,500 L

Përshkrim

Shea Butter, Super ushqim për lëkurën tuaj Gjalpi Shea është një nga mrekullitë e natyrës, por ajo është një nga mrekullitë më të veçanta të saj, gjalpi nxirret ngaArrat e pemës Shea.

Është përdorur për mijëvjeçarë nga shumë gjenerata të popullit afrikaë, është përdorur për kujdesin e lëkurës, kujdesin e fëmijëve, shërim dhe ushqim. Pema Shea është konsideruar e shenjtë për shkak të mirësive që bën për lëkurën tuaj, flokët, bukurinë dhe shëndetin.

Zbuloni sekretin e bukurisë legjendare të Mbretëreshës Egjiptiane Nefertisi dhe për të gjetur se çfarë dobish ka gjalpi Shea, i cili është aq i fuqishëm për të ripërtërirë, riparuar, mbrojtur lëkurën kundër plakjes dhe klimëssë ashpër.

Çfarë është Shea Butter?

Gjalpë Shea është nxjerrë nga arra e pemës Shea (parkii Butyrospermum), e cila rritet në Savanat e Afrikës Perëndimore.

Emri Anglisht Shea vjen nga emri i saj Bambara "ISSH", që do të thotë i shenjtë. Si një pemë e shenjtë, ajo është trajtuar me respekt të veçantë ..

Ajo rritet deri në 20 metra gjatësi, pema Shea nuk cel lule para se ajo të bëhet 20 vjeçare dhe mund të jetojë deri në 200 vjet.

Arra Shea janë korrur tradicionalisht nga gratë, te cilat bëjnë përpunimin për nxjerrjen e gjalpit Shea, i cili ka pelqimin ose dashurinë e pakushtëzuar në të gjithë botën. Në Saharanë e nxehtë ose Savannah, gjalpi Shea mbron lëkurën nga dielli dhe dehidratimi.

Për mijëvjeçarë, njerëzit e kanë përdorur atë për të mbrojtur lëkurën e tyre nga tharja, erërat dhe dielli, si dhe për të shëruar shumë probleme të lëkurës, carje të vogla, prerje të vogla si dhe djegie.

Mbretëresha Egjiptiane Nefertiti, e cilakishte nje bukuri perrallore, thuhet se bukurinë e saj legjendare ia kishte borxh përdorimit të gjalpit Shea.

Natyra e pastër mbart cilësinë më të lartë dhe të pastër të gjalpit Shea, i cili është në dispozicion në shumë produkte të ndryshme.

Një produkt për Lëkurën dhe flokët tuaj Një produkt Natyral për një pëkujdesje të veçantë Ultra-Care Gjalpi Shea Çfarë e bën gjalpin Shea një kujdes të jashtëzakonshëm të lëkurës dhe një ilaç të mahnitshëm trupi, është pasur mepërbërësit e çmuar, të cilat përfshijnë yndyrna të pangopura me një pjesë të madhe të "unsaponifiables" komponentët, acidet yndyrore esenciale, phytosterols, vitaminë E dhe D, provitamin A dhe allantoin.

Të gjitha këto janë natyrale dhe e bëjnë gjalpin Shea një superushqim, për lëkurën tuaj (dhe flokët), por kjo nuk është e gjitha se cfarë gjalpi shea mund të bëjë për ju,

Dobitë e tjera të saj janë: Largon Rrudhat, Jep linjatë bukura Riparon plagët Antioxidant Anti-inflamator Hidratues i thellë Stimuluese për mikroqarkullimin sipërfaqësore Forcimin e lëkurës Mbrojtjen e Lëkurës Mbrojtjen nga rrezet UV Rigjenerues iLëkurës Stimulon prodhimin e kolagjenit (i cili e bën lëkurën më të fortë, më të zhdërvjellët dhe të re)

Shëron ose rigjeneron carje të vogla, prerje të vogla si dhe djegie Shëron dhimbjet e Muskujve Përforcues i fizikut dhe durimit

Shumë Përdorimet e Gjalpit Shea për bukuri dhe shëndet Super ushqim dhe shërues për lëkurën Gjalpi i Dimrit Shea është një nga hidratuesit më të mirë,

Eshte produkti me natyral ne bote, i cili eshte anti-plakje (anti aging), eshte rigjeneruese dhe mbron lëkurën tuaj nga rrezet e diellit UV, mbrojtes nga klima e ashpër, dehidratimi dhe dëmet e ndotjes.

Le të themi me pak fjalë se ajo është një nga produktet më të mira te pasura me agjentë anti-plakje për lëkurën tuaj.

Forcon lëkurën tuaj duke stimuluar prodhimin e kolagjenit, kolagjeni është proteina rinore skela në lëkurën tuaj. Kjo e bën lekuren më të zhdërvjellët, më të gjallë, me te ushqyer dhe rrezatuese.

Nëse keni rrudha, linjat e bukura dhe këmbët me probleme, ose në qoftë se lëkura juaj është e thatë, shumë e thatë, e dëmtuar ose pa vitalitet, gjalpi Shea do tizhduk te gjitha këto probleme dhe do ta sjellë lëkurën tuaj në jetë dhe bukuri.

Gjalpi Shea eshtë produkti më hidratues i kujdesit të lëkurës në botë, kështu që gjatë stinëve të ftohta dhe me diell zgjidhni gjalpë Shea mbi te gjithe produktet e fuqishme dhe te fameshme anti-plakje te kujdesit të lëkurës sic jane: si Vaji i Trendafilit te eger, ose vaj Argan. Gjalpë Shea Gjalpi iVeres Shea është gjithashtu një nga produktet më të mirë të kujdesit të lëkurës për dimër dhe pas kujdesit ndaj diellit.

Ai siguron hidratim shtesë, vitamina, ushqyesve si dhe mbrojtjen e nevojshme per te cilen lëkura juaj ka nevojë gjatë sezonit të ftohtë te dimrit dhe të nxehte te verës.

Ajo është gjithashtu nje lip balm (krem ose preparat per te carat e buzeve) i përsosur për të mbrojtur buzët tuaja nga moti i ftohtë dhe i thatë duke i mbajtur ato të bukur.

Meqenese Gjalpi Shea është i gjithi natyror eshte i pasur dhe hidratues, është ideale për kujdesin e fëmijëve. Eshtë i pershtatur ne menyre natyrale, i butë për çdo lloj lëkure, por është i përshtatur posaçërisht për lëkurën delikate dhe të ndjeshme te foshnjave.

Gjalpi Shea është i përkryer për perdorim pas dushit per kujdesin e lëkurës dhe si një ilaç në rastin e ekzemës ose skuqje e lëkurës nga pelenat per femijet dhe foshnjat. Gratë afrikane e kanë përdorur atë për mijëvjeçarë për të mbrojtur dhe ushqyer lëkurën e foshnjave te tyre.

Duke përdorur gjalpë i pastër Shea në fëmijën tuaj ju garantoni per lëkurën nje kujdesje krejtësisht natyrore dhe pa kimikate. Duke pasur parasysh se shumë produkte të kujdesit të fëmijës përmbajnë kimikate toksike, Gjalpi Shea është aleati më i mirë për mamate eko te ndjeshme.

Vitaliteti i Flokeve Falë cilësive të tij të thella hidratuese, Gjalpi Shea është kura me e mire per rigjallerimine flokëve tuaj. Flok i thatë, pa gjalleri, në rënie, i trazuar apo dëmtuar, Flokët tuaj gjithmonë do të përfitojnë nga një maskë me gjalpë Shea.

Ose maskë me Gjalpë Shea te pastër ose kondicioner me gjalpë Shea,do ti japin vitalitet, përkulshmëri dhe shkëlqim përsëri në flokun tuaj.

Gjalpi Shea është kurë me e mirë në çdo kohë, por sidomos gjatë verës për shkak të stresit ne flokët tuaj nga dielli dhe deti. Perdorni kete kurë pasi te ktheheni nga pushimet.

Receta: përdorni një madhësi sa nje arrë gjalpë Shea dhe aplikoheni mënyrë të barabartë në flokët tuaj.

Mbeshtillni ne flokët tuaj një peshqir të ngrohtë dhe lëreni ate për 20-30 min.

Lajeni flokun me Shampo si zakonisht dhe pas larjes aplikoni ose kondicioner me gjalpë Shea ose gjalpë të pastër Shea në varësi të thatësisë dhe dëmtimittë flokëve tuaj.

Shërues i Trupit Duke pasur parasysh përmbajtjen e saj të lartë të komponenteve anti-inflamatore dhe shëruese, gjalpi Shea ndihmon ne shërimin e çrregullimeve të lëkurës dhe problemeve si: ekzema psoriasis kafshimet e insekteve bimët helmuese çarje të lëkurës djegiet Sheron ose rigjeneron carje të vogla, prerje të vogla si dhe djegie Për më tepër Gjalpi Shea është thellësisht lehtësues dhe qetësues për çdo acarim dhe inflamacion.

Për shkak se ndihmon në shërimin e lëkurës, mund të përdoret për thembra tëçara dhe të çarat e lëkurës të cilat i shëron në një kohë rekord.

Por ajo ka edhe më shumë përdorime ...

Gjalpi Shea është shumë i dobishëm për personat (meshkuj apo femra) të cilët meren me sport, përdorimi i saj tek muskujt i përgatit ata para stërvitjes dhe i ndihmon ata që të shërohen më shpejt pas dëmtimeve.

Ajo gjithashtu ndihmon në reduktimin e dhimbjeve të muskujve si dhe stimulon eliminimin e toksinave nga muskujt.

Produkt 100% Organik - Origjina Afrike

Sasia 227 gr

Vlerësim (0)

0
0
0
0
0
0

Shtoni një vlerësim

1 2 3 4 5