Pluhuri i Kistit Indian PN

SKU: PROD-20353
Vlerësuar 0nga 5 bazuar në 0vlerësimin e klientit
(0 vlerësime nga klientët)
...
Disponueshmëria:

250 Në Stok

600 L

Përshkrim

Pluhuri i Kistit Indian nga Produkte Natyrale

Eshte nje bime mjekesore qe ka perfitime te medha per grate ku dobite me te rendesishme jane per shtatzenine dhe trajtimin e problemeve te vezoreve policistike ose shtatzenise se vonuar.

Disa eksperimente kane provuar se, fale perberesve te saj aktive, ajo korrigjon çekuilibrin ne hormone dhe aktivizon funksionin e sistemit riprodhues.

Nje luge kafeje 1 deri 2 here ne dite nga Pluhuri i Kistit Indian, perdoret duke e perzier me mjaltin e Sidrit, ne forme caji ose smothie.

Mund te ëmbëlsohet me mjaltë sipas dëshirës

Keshillohet te konsumohet perpara vakteve kryesore te ushqimit, gjate periudhes se menopauzes.

Gjithashtu perdoret per te forcuar gjendren e flokut.

Kisti Indian ose Aloe Indiane, perdoret per te zvogeluar renien e flokeve te thate dhe floket e yndyrshem e te brishte.

Eshte i dobishem per gjendren tiroide dhe punon per ta stimuluar ate.

Punon per te pastruar trupin dhe per te larguar mikrobet

Pluhuri I Kistit Indian eshte gjithashtu i dobishem per diabetiket, per presionin e larte te gjakut, per reduktimin e niveleve te kolesterolit si dhe mund te perdoret ne diet per te humbur peshe duke djegur dhjamin

Punon ne trup si agjent qetesues

Trajton mosfunksionim erektil, hepatitin, ftohjet, si dhe zgjeron venat

Produkt Organik

Sasia: 100 gr

Vlerësim (0)

0
0
0
0
0
0

Shtoni një vlerësim

1 2 3 4 5