Hurmat e Medinës, Safawi

SKU: PROD-18108
Vlerësuar 0nga 5 bazuar në 0vlerësimin e klientit
(0 vlerësime nga klientët)
...
Disponueshmëria:

500 Në Stok

1,200 L

Përshkrim

Hurmat Safawi: Janë të ngjashme me hurmat Ajwa, afërsisht me të njëjtën ngjyrë në të zezë dhe të ngjashme në butësi.
 
Të dyja llojet rriten në Medine. Kanë veti shëruese dhe përmbajtje të lartë të mineraleve dhe vitaminave.
 
Ndihmojnë në luftimin dhe kurimin e shumë sëmundjeve, nga mbipesha dhe diabeti deri tek kapsllëku dhe kanceri.
 
Stimulojnë shtimin e qumshtit të gjirit dhe ndihmojnë në lehtësimin e dhimbjeve të lindjes.
 
Përdoren gjerësisht për të trajtuar aneminë dhe intoksikimin.
 
Hurmat arabe stimulojnë sistemin nervor, pasi janë të pasura me kalium që ndihmon në uljen e kolesterolit dhe zvogëlojnë rrezikun e goditjes në tru.
 
Përmbajnë gjithashtu lëndë anti-plakje.
 
Produkt 100% Organik - Origjina: Arabia Saudite
 
Sasia 1 Kg
 

Vlerësim (0)

0
0
0
0
0
0

Shtoni një vlerësim

1 2 3 4 5