Vaji Esencial i Dafines 10 ml

SKU: PROD-20462
Vlerësuar 0nga 5 bazuar në 0vlerësimin e klientit
(0 vlerësime nga klientët)
...
Disponueshmëria:

100 Në Stok

1,100 L

Përshkrim

Vaji i Esencial i Dafinës ka disa dobi dhe përfitime për shëndetin e njeriut.

1. Ndihmon në uljen e stresit dhe ankthit.

2. Ndihmon në qetësimin e frymëmarrjes.

3. Ka veti antiseptike dhe antibakteriale, përdort në trajtimin e problemeve të lëkurës si akne, dhimbje dhe gjëndra të fryra.

4. Mund të ndihmojë në lehtësimin e dhimbjeve muskulare dhe të shpinës.

5. Ka veti antioksiduese, i dobishëm në luftën kundër dëmtimit të qelizave nga radikalet e lira.

6. Përdoret për përmirësimin e qarkullimit të gjakut dhe funksionimin e sistemit të frymëmarrjes.

Vaji i esencial i Dafinës prodhohet duke distiluar gjethe të thata të pemeve të dafinës. Ky është një proçes i përgjithshëm i prodhimit të vajit të esencialit.

 

Ka shumë dobi dhe përfitime për lëkurën dhe flokët.

Për lekurën:

1. Ka veti antiseptike dhe antibakteriale.

2. Ndihmon në lehtësimin e problemeve të lëkurës së fëmijëve, si irritimet e lëkurës së qafës dhe skuqjet e lëkurës së kokës.

3. Ka veti anti-inflamatore, i dobishme në trajtimin e irritimeve të lëkurës, si dermatiti dhe alergjitë.

4. Ndihmon në përmirësimin e qarkullimit të gjakut dhe të ushqyerjes së qelizave të lëkurës.

Për flokët:                              

Ndihmon për rritjen e flokëve si dhe në trajtimin e flokëve të thata, të dëmtuar dhe të dobësuar.

 

 Paketim 10 ml

Vlerësim (0)

0
0
0
0
0
0

Shtoni një vlerësim

1 2 3 4 5